sepetli-vinc-kiralama

Sepetli Vinç Kiralama

Çalışma güvenliği açısından çalışanların problemli bölgelerde güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayan ve aynı zamanda araç üzerinde de yer alabilecek araçlara sepetli vinç denilmektedir. İnşaat alanlarında genellikle bu tür araçların tercih edilmesinin en temel sebebi, ulaşılması zor olan binalara kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlamaktır. Aynı zamanda çalışanlar sepetli vinç kiralama sayesinde çalışmalarını güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Sepetli Vinç Özellikleri

İhtiyaçlara göre sepetli vincin çeşitleri bulunmaktadır. Bu çalışacak alanın yüksekliğine ve konumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Metre bakımından hizmet verebilen vinç çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz: 84, 70, 67, 60, 54, 43, 30 ve 25 metre vinç. Farklı modelde olan bu vinçler kullanılacak olana göre tercih edilmektedir. İşte sepetli vinçlerin taşıdığı ağırlıklar:

  • 25 metre sepetli vinç kiralama taşıdığı ağırlık: 3,5 tonluk hafif kamyonları taşımaktadır. Şehir içerisinde rahatlıkla kullanılabilir.
  • 30 metre sepetli vinç kiralama taşıdığı ağırlık: 7,5 tonluk hafif kamyonları taşımaktadır. Çalışanlara hızlı ve rahat çalışma alanı sunmaktadır. 30 metrelik vinçlerin kullanım alanları arasında reklam panoları, direkler ve yüksek yapıları sıralayabiliriz.
  • 45 metre vinç kiralama taşıdığı ağırlık: 15 tonluk kamyonları taşımaktadır. İnşaatlar ve yüksek yapılar çalışma alanlarıdır. Buradaki çalışanlara kolaylık sağlamaktadır.
  • 53 metre sepetli vinç kiralama taşıdığı ağırlık: 26 tonluk kamyonları taşımaktadır. Diğer vinçlere göre oldukça yüksek alanlara ulaşabilen bu vinçler sayesinde çalışanlar işlerini hem güvenli hem de daha hızlı bir şekilde halledebilmektedir.
  • 72 metre sepetli vinç kiralama  taşıdığı ağırlık: 32 tonluk kamyonları taşımaktadır. Bu yüksekliğe ulaşarak, pek çok işi rahatlıkla görebilmektedir.

Belirtilen bu modeller mobil olarak hizmet vermektedir. Bunun dışında eklemli ya da eklemsiz platformlarda bulunmaktadır. Bunların bazıları kendiliğinden yürüyüşlüdür. Bunlardan bazılarına örümce adı verilmektedir. Genellikle kapalı alan çalışmalarında bunlar tercih edilmektedir.

Sepetli Vinç Kiralama Kullanım Alanları

Sepetli vinçlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Dış cephe tadilatlarında, yüksek yapıların cam temizliğinde, montaj, tamir, sıva, boya ve tadilat işlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. İşçi güvenliği açısından da son derece önemli olan sepetli vinçler, insan gücünün yerinde ve doğru bir şekilde kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda iş gücü kazanmasını da sağlamaktadır.


Sepetli Vinç Kiralama,
Sepetli Vinç Fiyatları,
Sepetli Vinç Nerede,
Sepetli Vinç En Yakın,
Sepetli Vinç Yakın,
Sepetli Vinç Ucuz

Sepetli Vinç
Kırmalı Vinç
Vinç Kiralama
Sepet Kiralama
Tonaj Vinç
Mobil Vinç
Vinç Platform
Küçükköy Vinç
İstanbuL Vinç
Vinç Hizmetleri